ممکن است فایر فاکس اولین مرورگزی نباشد که مدیریت پنجره ها به صورت تب را پشتیبانی میکند، ولی هیچ مرورگری نمی تواند در مدیریت تب مانند فایرفاکس باشد. برای این منظور افزونه های بسیاری تهیه و منتشر شده که 10 تا از بهترین آنها را برای شما قرار داده ایم.برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید

1.Fox Tab – نمایش به صورت 3 بعدی اگر شما هم از ظاهر نمایش تب در مرورگر اپل خوشتان آمده باشد، این افزونه را از دست نخواهید داد. این افزونه برای مشاهده تب های شما و مدیریت آنها می باشد.
2.Colorful Tabs – نمایش تب ها در رنگ های مختلف
این افزونه به شما کمک می کند که تب ها را در رنگهای متفاوت مشاهده کنید، ممکن است این افزونه کاربرد رنگ در مرورگر اینترنت اکسپلورر 8 را نداشته باشد ولی امکانات خوبی دارد.
3.Firefox Showcase – جستجو و مدیریت تب ها
این افزونه به شما این امکان را می دهد که پنجره ها و صفحات باز کرده خود را به صورت thumbnail مشاهده کنید و در صورت لزوم آنها را جستجو کنید.
4.Tab Renamizer – تغییر نام تب ها
title روی تب ها همیشه آن چیزی است که در سایت تعریف شده است. اگر شما قصد دارید صفحاتی را باز کنید ولی نام آنها را تغییر دهید توسط این افزونه می توانید این کار را انجام دهید یعنی صفحه خود را باز کنید ولی title گوگل و یا یاهو را برای آن نامگذاری کنید.
5.New Tab Homepage – انتخاب تب HomePage
یک افزونه بسیار ساده که این امکان را به شما می دهد که زمانی که یک تب جدید باز می کنید صفحه HomePage شما باز شود.
نکته: در صورتی که از تنها یک صفحه خانگی استفاده نمی کنید این افزونه اولین صفحه را برای شما باز می کند.
6.Duplicate Tab – کپی کردن تب های شما
این افزونه برای باز کردن تب های جدید با آدرس جدید یا همان کپی کردن آدرس به کار می رود، این افزونه قابلیت انتخاب تب در History را نیز دارد.
7.Basics – اضافه کردن تب ها شبیه نزم افزار اینترنت اکسپلورر
ممکن است همگان ندانند که با کلید ترکیبی CTRL + T می توان یک تب جدید ایجاد کرد. کسانی که می خواهند یک دکمه برای باز کردن تب جدید در اختیار داشته باشند، این افزونه گزینه مناسبی است
8.Tab Popup – مشاهده تب به صورت thumbnail
ممکن است شما نیز از قابلیت نمایش تب ها در مرورگر اوپرا تنها با قرار دادن موس روی تب خوشتان بیاید. توسط این افزونه این قابلیت را به مرورگر فایرفاکس خودتون اضافه کنید.
9.Close and Forget – پاک کردن تب از روی حافظه History
توسط این افزونه زمانی که از یک تب خارج می شوید ، نام این تب از History مرورگر حذف می شود. این افزونه برای دوستانی که تمایل ندارند ایمیل ها و صفحات وب گردی آنها در مرورگر ذخیره شود مفید است.
10.Too Many Tabs – امکانات اضافی برای تب ها
این افزونه یک افزونه فوق العاده است. اگر شما هم در مرورگر خود تب های زیادی را باز می کنید. نمی توانید آنها را مدیریت کنید. توسط این افزونه می توانید قسمتی از تب ها را در حالت انتظار Idle قرار دهید و بدین صورت هم مرور شما راحت تر می شود و هم حافظه رم آزاد می گردد.شما همچنین میتوانید تب مورد نظرتون را رنگی و یا ثابت نگه دارید.
منبع